پایه گزیلا

انواع ارقام گیلاس و آلبالو قابلیت پیوند بر روی این پایه باارزش را دارا می‌باشند. از ویژگی‌های مهم این پایه می‌توان به زود بارده و پربارده بودن آن اشاره نمود، به ‌طوریکه از سال دوم شروع به باردهی می‌کند. این پایه نسبت به کلروز، شرایط غرقابی و آهک خاک مقاومت خوبی داشته و همچنین نسبت به آفات و ویروس مقاوم می‌باشد. این پایه جزء پایه های پاکوتاه کننده می‌باشد به همین منظور تعداد نهال به کار رفته در واحد هکتار را افزایش داده و از طرفی عملکرد به طور چشم‌گیری افزایش می‌یابد و همچنین عملیات باغبانی را آسان تر می‌نماید. از دیگر ویژگی‌های بارز این پایه مقاومت بالای آن نسبت به سرما و خشکی می‌باشد.

پایه های رویشی Gisela به عنوان یکی از پایه های بسیار مناسب برای گیلاس شناخته شده است وسالانه چند صد هزار اصله از این پایه ها به روش کشت بافت در اروپا تولید می شود. مجموعه کشت بافت خاوران با هدف افزایش راندمان تکثیر این پایه ها اقدام به تولید نهال های کشت بافتی این پایه کرده است. این پایه دارای خصوصیات مطلوبی نظیر: زودرسی میوه و عملکرد بالای محصول، مقاوم به ویروس های PDV و PNRSV، مناسب برای شرایط نامساعد خاکی و ویژگی منحصر به فرد پاکوتاهی می باشد. همچنین با توجه به مقاومت در مقابل شرایط نامساعد خاک، امکان کشت و کار آن در منطقه خراسان جنوبی وجود خواهد داشت.

1 دیدگاه دربارهٔ «پایه گزیلا»

  1. عباس بهروان از زاهدان

    سلام کلیه محصولات رامی خوام ببینم کامل نشون نمیده اگه کلیه محصولات راافرادمشاهده بکنن تصمیم خریدکاملتری راخواهندگرفت یاعلی مدد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن